سشوار پرومکس

سشوار

یکی از دغدغه های خیلی از افراد هنگام خریدن سشوار، مواجه شدن با انبوهی از انتخاب ها است. اغلب افراد نمی دانند چه سشواری برای آن ها مناسب تر است و وقتی از آن ها می پرسیم چه سشواری را می خواهند بخرند؟ پاسخ آن ها این است که :” سشواری که خوب باشد”. اما سشوار خوب و مناسب چه ویژگی هایی دارد. در ابتدا باید قابلیت های آن را بشناسیم تا بدانیم چه سشواری برای کاربرد ما بهتر است.

  1. توان یا وات سشوار: توان یا وات یعنی میزان تولید حرارت سشوار. هر چه این عدد بیشتر باشد میزان حرارت تولیدی بیشتر خواهد بود. اما دقت داشته باشید که حرارت زیاد به مو آسیب می زند. سشواری با توان یا وات 1800 برای انجام حرفه ای ترین کارها نیز مناسب است.
  2. موتور سبک (DC) یا موتور سنگین (AC): بنا به میزان باددهی سشوار، دو نوع موتور در آن ها وجود دارد. سشوار های با موتور سبک یا DC، میزان قدرت کمتر و در نتیجه باددهی کمتری دارند. عموما سشوار های سفری یا سشوار خانگی کوچک در این دسته قرار می گیرند. سشوار با موتور سنگین یا AC، قدرت موتور بالاتر و در نتیجه پرتاب باد بیشتری دارند. این سشوار ها در رده ی سشوار های حرفه ای و نیمه حرفه ای قرار می گیرند.
  3. ارگونومی: یکی از موارد مهم هنگام کار با سشوار نحوه قرار گرفتن در دست است. حتما باید هنگام خرید آن را در دست گرفته و تا از راحتی و هماهنگی آن با ارگونومی بدن خود مطمئن شوید.

در ادامه به معرفی سایر موارد و نیز تکنولوژی های موجود در سشوار می پردازیم که به شما کمک می کند موهایی شاداب تر، خوش حالت تر و درر عین حال سالم تر داشته باشید.

تکنولوژی یون: ساختار مو شبیه بدن ماهی به صورت فلس است. بارهای موجد در هوا اکثرا بارهای مثبت هستند که با نفوذ به داخل فلس ها باعث باز شدن، و یا اصطلاحا وز شدن مو می شود. هنگام شانه کردن کردن این اتفاق در مو رخ می دهد. یون های منفی علاوه بر خنثی کردن بارهای مثبت و خوش حالت تر کردن مو، با شکستن مولوکول های آب، باعث زودتر خشک شدن مو می شوند. در نتیجه حرارت کمتری برای خشک کردن مو استفاده می شود؛ که علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق، باعث جلوگیری از آسیب های ناخواسته به مو، و شادابی بیشتر آن می شود.

باد خنک: برخی سشوارهای جدید دکمه ی باد خنک دارند که با فشردن آن المنت از کار افتاده و باد خنک محیط را می دمد. این کار باعث تثبیت مدل مو شده و می بایست در انتهای حالت دادن به مو و سشوار کشی انجام شود.

امکانات جانبی: لوازمی مانند دیسپانسر، طول سیم سشوار و حلقه آویز هم از نکاتی هستند که هنگام استفاده خیلی به کار می آیند. دیسپانسر یا دیفیوزر کمک می کند تا توزیع حرارت و باد در سطح مو بهتر اتاق بیفتد و فرایند خشک شدن به صورت یکنواخت و با حفظ سلامتی مو رخ دهد. طول بلند سیم (دو و نیم متر یا بیشتر) و نیز داشتن حلقه ای برای آویز کردن سشوار نیز از سایر نکات مثبت یک دستگاه سشوار به شمار می روند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *